•                                                                            Załącznik nr 1 do uchwały nr 3/2023/2024 z 29.08.2023r.

RAMOWY ROZKŁAD DNIA (dzieci 4/5/6-letnie)

Przedszkole Publiczne nr 9 w Bartoszycach w grupie dzieci 4/5/6/letnich na rok szkolny 2023/2024

6.30 – 8.00

Schodzenie się dzieci w sali. Zabawy swobodne  według zainteresowań i inwencji dzieci, praca indywidualna z dzieckiem, rozmowy indywidualne i w małych grupach związane z zainteresowaniami dzieci, prowadzenie obserwacji pedagogicznych , kontakty indywidualne z rodzicami.

8.00 - 8.30

Ćwiczenia poranne , zabawy ruchowe i muzyczno-ruchowe. Przygotowanie do śniadania, czynności higieniczno-porządkowe. Pełnienie dyżurów.

8.30 - 9.00

Ś N I A D A N I E -kształcenie nawyków estetycznego , kulturalnego i samodzielnego spożywania posiłków.

9.00 -11.30

Zajęcia dydaktyczne grupowe realizowane wg wybranego programu wychowania przedszkolnego.

Ćwiczenia ogólnorozwojowe (np. rozwijanie percepcji wzrokowej, słuchowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, grafomotoryki).

Pobyt dzieci na świeżym powietrzu, spacery, zabawy w ogrodzie przedszkolnym, obserwacje przyrodnicze, prace gospodarcze, porządkowe i ogrodnicze ( w przypadku nieodpowiedniej pogody gry i zabawy ruchowe w salach).

12.00 - 12.30

O B I A D – realizacja założeń programowych w zakresie prawidłowego posługiwania się sztućcami, kulturalne zachowanie przy stole, promowanie nawyków prozdrowotnych.

12.30 - 14.00

Relaks: słuchanie opowiadań, bajek, muzyki relaksacyjnej, klasycznej.

Zabawy dowolne zgodne z zainteresowaniami dzieci w sali lub w ogrodzie.

Zabawy dydaktyczne, ćwiczenia graficzne, utrwalanie poznanych wierszy , piosenek, praca indywidualna.

14.15-14.30

PODWIECZOREK -kształcenie nawyków estetycznego , kulturalnego i samodzielnego spożywania posiłków.

14.30 - 16.30

Zabawy  swobodne wg zainteresowań dzieci: zabawy w kącikach tematycznych, zabawy integrujące, gry planszowe, stolikowe , zabawy konstrukcyjne i plastyczno-techniczne.
        Zajęcia dodatkowe. Praca  indywidualna z dziećmi.                                Uroczystości grupowe i przedszkolne wynikające z „Kalendarza uroczystości”  oraz „Planu promocji przedszkola”.

Czynności porządkowe.

RAMOWY ROZKŁAD DNIA (dzieci 3-letnie)

Przedszkole Publiczne nr 9 w Bartoszycach w grupie dzieci  3-letnich na rok szkolny 2023/2024

6.30 – 8.00

Schodzenie się dzieci w sali. Zabawy swobodne  według zainteresowań i inwencji dzieci, praca indywidualna z dzieckiem, rozmowy indywidualne i  w małych grupach związane z zainteresowaniami dzieci, prowadzenie obserwacji pedagogicznych , kontakty indywidualne z rodzicami.

9.00 -11.30

Zabawy dowolne bądź zorganizowane według zainteresowań dzieci, nauka współżycia w grupie oraz wprowadzanie zasady zgodnej i wspólnej zabawy.

12.30 - 14.00

Przygotowanie do odpoczynku: czynności higieniczne, organizacyjne i samoobsługowe.                                                                                          Odpoczynek poobiedni połączony ze słuchaniem bajek

czytanych przez nauczyciela, muzyki relaksacyjnej, klasycznej.

14.30 - 16.30

Zabawy  swobodne wg inicjatywy dzieci: zabawy w kącikach tematycznych, zabawy integrujące, gry planszowe, stolikowe , zabawy konstrukcyjne i plastyczno-techniczne.
        Zajęcia dodatkowe. Praca  indywidualna z dziećmi.                       Uroczystości grupowe i przedszkolne wynikające z „Kalendarza uroczystości”  oraz „Planu promocji przedszkola”.

Czynności porządkowe.

.                                                                         RAMOWY ROZKŁAD DNIA

Przedszkole Publiczne nr 9 w Bartoszycach w grupie dzieci 3-letnich na rok szkolny 2022/2023

8.00 – 13.00 – realizacja podstawy programowej

8.30 - 9.00

Ś N I A D A N I E - kształcenie nawyków estetycznego , kulturalnego i samodzielnego spożywania posiłków.

9.00 -11.30

Zabawy dowolne bądź zorganizowane według zainteresowań dzieci, nauka współżycia w grupie oraz wprowadzanie zasady zgodnej i wspólnej zabawy.

Pobyt dzieci na świeżym powietrzu, spacery, zabawy w ogrodzie przedszkolnym, obserwacje przyrodnicze, prace gospodarcze, porządkowe i ogrodnicze ( w przypadku nieodpowiedniej pogody  gry i zabawy ruchowe w salach)

12.30 - 14.00

Przygotowanie do odpoczynku:  czynności higieniczne, organizacyjne i samoobsługowe                                                                                          Odpoczynek połączony ze słuchaniem bajek, muzyki , słuchowisk

14.15-14.30

PODWIECZOREK - kształcenie nawyków estetycznego , kulturalnego i samodzielnego spożywania posiłków.

14.30 - 16.30

Zabawy  swobodne wg inicjatywy dzieci.
        Zajęcia dodatkowe. Praca  indywidualna z dziećmi.

Czynności porządkowe

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

Przedszkole Publiczne nr 9 w Bartoszycach w grupie dzieci 4/5/6-letnich na rok szkolny 2022/2023

8.00 – 13.00 – realizacja podstawy programowej

12.30 - 14.00

Relaks, słuchanie opowiadań, bajek, muzyki poważnej

Zabawy dowolne zgodne z zainteresowaniami dzieci  w sali lub w ogrodzie,

Praca indywidualna, obserwacje

14.30 - 16.30

Zabawy  swobodne wg zainteresowań dzieci.
        Zajęcia dodatkowe. Praca  indywidualna z dziećmi.

Czynności porządkowe