• WESOŁYCH ŚWIĄT!

• DRODZY RODZICE I DZIECI!

Niech nadchodzące Święta będą dla Wszystkich radosnym czasem spędzonym w gronie najbliższych osób, czasem bez zmartwień i trosk życia codziennego, a pełnym ciepła i miłości oraz czasem spełniania marzeń.

Życzymy Wam, aby wszystkie dni w nadchodzącym 2023 roku były szczęśliwe i obfitujące w dobro oraz życzliwość.

Dyrektor i pracownicy Przedszkola Publicznego nr 9 w Bartoszycach.

• JASEŁKA

• W naszym przedszkolu odbyły się przedstawienia bożonarodzeniowe przygotowane przez naszych przedszkolaków. Wszystkie były wyjątkowe, pełne wzruszenia. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. W grupie dzieci 3-letnich „Pieski” to rodzice odgrywali role jasełkowe przedstawiając swoim dzieciom historię narodzin Jezusa. Przygotowana scenografia nadała występom  uroczysty i nastrojowy klimat. Dzieci uczciły narodzenie Jezusa pięknymi kolędami i pastorałkami. Na zakończenie jasełek w każdej grupie dzieci otrzymały prezenty.

• ZAJĘCIA KULINARNE W GRUPIE "PIESKI"

• Dnia 12 grudnia 2022r. grupę „Pieski” odwiedziły pani Klaudia - mama Olka oraz pani Kamila - mama Mai i Oliwiera. Na początku spotkania w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom panie przeczytały maluszkom wiersze Juliana Tuwima. Potem pokazały upieczone wcześniej pierniczki w różnych kształtach. Były serduszka, choinki, domki, ludziki, laski, buty, gwiazdki i dzwoneczki. Dzieci za pomocą płynnego lukru, pisaków i posypek cukrowych pięknie je ozdobiły według własnego pomysłu. Każdy pierniczek wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny. Po dekorowaniu miała miejsce degustacja. Każdy zjadł swoje ciasteczko z apetytem. Zajęcia kulinarne były dla przedszkolaków wielką frajdą i sprawiły im radość.

• "LEĆ KOLĘDO, LEĆ"

• Dnia 9 grudnia 2022 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach  odbył  się VI Powiatowy Przegląd Kolęd i Piosenek Świątecznych ,,LEĆ KOLĘDO, LEĆ''. Nasze przedszkole godnie reprezentowało 5 uczestniczek: Wiktoria Adamkiewicz z grupy "Biedronki", Antonina Ferenc, Aleksandra Nikraszewicz z grupy "Jeżyki" oraz Lena Ulążka, Michalina Piechota z grupy "Sówki". Wszystkie występy były piękne i wprowadziły w świąteczny nastrój. Michalina, Wiktoria i Antonina otrzymały wyróżnienia,  gratulujemy wszystkim uczestnikom. Jesteśmy bardzo dumni z naszych dziewczynek!

• MIKOŁAJKI

• Dnia 07.12.22r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w grach i zabawach zimowych prowadzonych przez animatorów z firmy ''Taka Impreza'' z Reszla.  Tańczyły, śpiewały i wykonywały zadania wymyślone przez Elfa. Spotkanie przebiegało w niezwykłej atmosferze. Dzieci odwiedził też długo wyczekiwany gość – MIKOŁAJ.  Przedszkolaki zaprosiły gościa do wspólnej zabawy, a chętne dzieci recytowały mu wierszyki i śpiewały piosenki.  Św. Mikołaj był zachwycony i rozdał prezenty, które sprawiły wiele radości i uśmiechu na buziach naszych małych przedszkolaków. Każda z grup zrobiła pamiątkowe zdjęcie ze św. Mikołajem i jego elfem. Bardzo dziękujemy za cudowną zabawę i do zobaczenia za rok !

Dzień wcześniej, 06.12.22r., na dzieci czekały słodkie upominki w szatni, oczyświście od Mikołaja, nie zabrakło również  wesołej zabawy i magicznej atmosfery.

• "DZIEŃ GÓRNIKA"

• Grudzień , to miesiąc, w którym przypada  święto Górników  zwane „Barbórką”. To doskonała okazja do wzbogacenia wiedzy dzieci na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika, zapoznania z postacią Św. Barbary i  tradycją Święta Górnika. Dzieci z grupy „Jeżyki”  obejrzały film  edukacyjny o pracy w kopalni oraz wykonały pracę plastyczną - czapkę  tzw. czako, która jest elementem galowego munduru górniczego.

• "DZIEŃ WOLONTARIUSZA"

• 5 grudnia w grupie „Króliczków”, najmłodszych naszych przedszkolaków, obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Wolontariusza”. Dzieci zapoznały się z nazwą wolontariusz- osoba, która pomaga i poświęca swój czas innym ludziom. Wspólnie określiły cechy wolontariusza i wykonały plakat. Przedszkolaki duświaomiły sobie, jak wiele dobra można uczynić, gdy łączymy się wspólnie w chęci niesienia pomocy potrzebującym.

• "ANDRZEJKI"- MAGICZNY DZIEŃ WRÓŻB

• W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z "Andrzejkami". Dlatego też 30.11.22 r.  poznawaliśmy tradycyjne wróżby andrzejkowe. Tego dnia dzieci wypowiadały andrzejkowe zaklęcia, próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym co je czeka w najbliższym czasie. Nie zabrakło m.in. ustawiania butów’, losowania karteczek z nazwami zawodów, przekłuwania serduszek z imionami, zabaw przy muzyce i innych. "Andrzejki" były okazją do rozbudzania w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji.