• WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ W BARTOSZYCACH

• Dnia 30.06.2023 r. dzieci z grupy „Jeżyki” i „Sówki”  odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach. W straży przywitali nas Pan Marcin - tata Marcelinki i Pan Tomek - tata Kubusia, którzy są strażakami. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w interaktywnej sali "Ognik", gdzie zdobywały wiedzę oraz informacje dotyczące bezpieczeństwa z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej i sprzętu pożarniczego. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w ewakuacji z zadymionego pomieszczenia pozorującego warunki pożarowe. Przedszkolaki zwiedzały również pomieszczenia jednostki, mogły z bliska przyjrzeć się wozom strażackim oraz sprzętowi ratowniczemu. Miały możliwość wejścia do wozu strażackiego oraz obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. Po wycieczce dzieci zgodnie przyznały, że praca strażaka jest trudna i niebezpieczna, ale także bardzo ważna i potrzebna. Dziękujemy bardzo wszystkim strażakom, a w szczególności panu Marcinowi i panu Tomkowi za prezentację swojego zawodu, cenną lekcję dotyczącą bezpieczeństwa i poświęcony nam czas.