24 kwietnia dzieci z grupy „Pszczółki” miały okazję obejrzeć spektakl pt. „Brzydkie kaczątko”, który odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Przedstawienie zostało przygotowane przez dzieci z Przedszkola nr 2 w Bartoszycach. Była to wzruszająca historia o akceptacji, odkrywaniu własnej wartości oraz dostrzeganiu piękna ukrytego w każdym z nas. Spektakl wzbudził duże zainteresowanie wśród przedszkolaków i bardzo się im podobał. Serdecznie dziękujemy za możliwość obejrzenia tego pięknego spektaklu.
Aktualności
Pszczółki z wizytą w bibliotece
DZIEŃ KSIĄŻKI
23.04.2026 r. dzieci z grupy ,, Króliczki’’, ,,Pieski" oraz ,, Pszczółki’’ obchodziły ,, Światowy Dzień Książki’’. Z tej okazji nasze przedszkole odwiedzili uczniowie klasy I c, którzy czytali bajki oraz wiersze. Przedszkolaki wspólnie z uczniami rozwiązywali zagadki, poznali zasady dbania o książki oraz kolorowali kolorowanki z poznanymi bohaterami książek. Serdecznie dziękujemy p. Monice oraz uczniom klasy I c za wspólnie spędzony czas, zaangażowanie oraz wprowadzenie dzieci w magiczny świat książek.
11
Z wizytą w Szkole Podstawowej nr 1
W dniach 10.04.26 r. Szkołę Podstawową nr 1 odwiedziły dzieci z grupy ,, Króliczki’’ oraz ,, Misie’’ natomiast 24.04.26 r. wizyta odbyła się z udziałem dzieci z grupy ,, Pieski’’ . Celem wyjścia było zapoznanie przedszkolaków z budynkiem szkoły, jej funkcjonowaniem oraz atmosferą panującą w środowisku szkolnym. Podczas spotkania dzieci zwiedziły budynek szkoły – zobaczyły sale lekcyjne, świetlicę, bibliotekę, sekretariat , gabinet p. dyrektor oraz inne. W trakcie spotkania omówiono podstawowe zasady obowiązujące w szkole. Przedszkolaki mogli poczuć się jak uczniowie uczestnicząc w lekcji języka polskiego z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Wizyta przebiegała w miłej atmosferze i była dla dzieci wartościowym doświadczeniem, które pomoże im w przygotowaniu do rozpoczęcia nauki w szkole.
8
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Dnia 24.04.2026 r. w naszym przedszkolu odbyła się akcja ,,Sprzątania Świata’’ zorganizowana przez Burmistrza Miasta Bartoszyce. Przedszkolaki wyposażone w rękawice i worki aktywnie uczestniczyły w porządkowaniu najbliższego otoczenia. Dzieci nie tylko posprzątały teren wokół przedszkola, ale przede wszystkim nauczyły się jak segregować odpady i dbać o naszą planetę. Jesteśmy dumni z naszych zaangażowanych przedszkolaków – udowodnili, że nawet mały gest ma ogromne znaczenie dla przyrody.
15
Dzień Ziemi
22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Święto to obchodzone jest w naszym kraju od ponad 30 lat. To właśnie jest czas, aby zastanowić się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę - ZIEMIĘ! Tego dnia, dzieci podczas zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci a także ich recykling. Przedszkolaki próbowały ocenić co czuje Ziemia gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona. Nie zabrakło kolorowych prac o tematyce ekologicznej.
10
Warsztaty w Motylkach
20 kwietnia w grupie „Motylki” odbyły się wyjątkowe zajęcia plastyczne z udziałem rodziców. Przedszkolaki wspólnie z mamą Bartusia i mamą Jasia malowały kartonowe domki, rozwijając swoją kreatywność i wyobraźnię. Powstały piękne, kolorowe prace, które będą ozdobą naszej sali. Na zakończenie dzieci miały okazję pobawić się w swoich własnoręcznie ozdobionych domkach, co sprawiło im ogromną radość. Dziękujemy mamie Jasia i mamie Bartosza za wspólnie spędzony czas i wspaniałą zabawę.
2
Warsztaty bębniarskie
Dnia 16 kwietnia 2026 r. w naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe warsztaty bębniarskie prowadzone przez pana Marka. Dzieci uczyły się podstawowych rytmów oraz wspólnie muzykowały. Zajęcia dostarczyły wszystkim wielu radości i były doskonałą okazją do rozwijania wrażliwości muzycznej oraz poczucia rytmu.
16
ZIELONY OGRÓDEK W GRUPIE „PIESKI”
Dnia 31 marca 2026 r. grupę „Pieski” odwiedziła mama Wiktorii J. - pani Weronika i mama Olka M. – pani Klaudia. Celem wizyty było wspólne założenie w sali zielonego ogródka. Dzieci przypomniały sobie o warunkach, jakie są potrzebne do wzrostu roślin i poznały kolejne etapy ich wysiewu. Oglądały nasiona różnych roślin, powtarzały ich nazwy. Następnie siały m.in. pietruszkę, bazylię, oregano, szczypiorek oraz sadziły cebulki kwiatowe. Na koniec dzieci zaprosiły gości do wspólnego integracyjnego tańca przy muzyce. Za czynny udział w zajęciach dostały małe niespodzianki od rodziców. Innego dnia dzieci samodzielnie posiały rzeżuchę, którą zaniosły do domu, aby udekorować wielkanocny stół. Teraz dzieci przychodząc do przedszkola obserwują wzrost roślin. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w założeniu zielonego ogródka.
6
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji dzieci z grupy Pszczółki, Pieski oraz Króliczki wysłuchały krótkiego opowiadania, które w przystępny sposób przybliżyło temat autyzmu i pokazało, że każdy z nas jest inny i wyjątkowy. Następnie rozmawialiśmy o tym, czym jest autyzm – wyjaśniliśmy, że niektóre dzieci mogą inaczej odbierać świat, mieć trudności z komunikacją, hałasem czy zmianami w otoczeniu.
Aby lepiej zrozumieć te wyzwania, dzieci wzięły udział w zabawach sensorycznych i ćwiczeniach, które pokazywały, jak trudne może być skupienie się w nadmiarze bodźców lub wykonywanie zadań przy ograniczonej komunikacji. Dzięki tym aktywnościom przedszkolaki uczyły się empatii, cierpliwości oraz akceptacji wobec innych.
13
Wielkanocne króliczki
W grupie „Motylki” odbyło się wyjątkowe spotkanie z mamą Oliwki, która odwiedziła dzieci i wspólnie z nimi spędziła kreatywny czas. Podczas wizyty przedszkolaki wykonywały wielkanocne króliczki z rolek po papierze toaletowym. Dzieci z dużym zaangażowaniem ozdabiały swoje prace, rozwijając przy tym wyobraźnię i zdolności manualne. Serdecznie dziękujemy mamie Oliwki za poświęcony czas, inspirację i wspólną zabawę!
Archiwum Aktualności