Aktualności

          • ZAWODY NASZYCH RODZICÓW

          • 20 maja grupa Biedronki skorzystała z zaproszenia pani Karoliny – mamy Emilki i odwiedziła Szkoła Podstawowa nr 1 w Bartoszycach. Dzieci miały okazję zwiedzić wiele ciekawych miejsc w szkole, m.in. gabinet dyrektora, bibliotekę, sale lekcyjne, stołówkę, aulę oraz pokój nauczycielski. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały różne okazy i poznawały szkolne zakamarki. Na zakończenie wizyty Biedronki wręczyły pracownikom szkoły własnoręcznie przygotowane laurki jako podziękowanie za miłe przyjęcie.

          • ,,FARMA ODKRYWCÓW-SURVIVAL NA WSI"

          •   Dnia 20.05.26 r. dzieci z grupy,, Króliczki’’ i ,, Pieski’’ wybrały się na wycieczkę do zagrody edukacyjnej ,, Farma Odkrywców - Survival  na wsi’’ w Konitach. Podczas pobytu dzieci uczestniczyły w różnorodnych aktywnościach terenowych i edukacyjnych, takich jak wykonanie lornetki, poszukiwanie skarbu, rozpalanie ogniska przy użyciu krzesiwa, karmienie zwierząt, wspinaczki , ćwiczenia równoważne oraz innych. Na dzieci czekał również poczęstunek: gofry, kakao, kiełbaski z grilla oraz wata cukrowa. Po zakończeniu warsztatów przedszkolaki otrzymały certyfikat ,, Poszukiwacza skarbu’’. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu wrażeń, radości oraz nowych doświadczeń.

          • DZIEŃ PSZCZÓŁ

          • Z okazji Dnia Pszczół dzieci z grupy „Pszczółki” poznały niezwykle ważną rolę pszczół w przyrodzie. Przedszkolaki dowiedziały się, jak wygląda życie w ulu, czym zajmuje się pszczelarz oraz dlaczego należy dbać o owady zapylające. Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych i plastycznych, słuchały ciekawostek o pszczołach oraz wykonywały prace tematyczne. Nie zabrakło również rozmów o tym, jak możemy pomagać pszczołom na co dzień.

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ RODZINY

          • Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny grupę Biedronki odwiedzili rodzice, którzy wspólnie z dziećmi uczestniczyli w wielu radosnych atrakcjach i zabawach. Nie zabrakło malowania twarzy, kolorowych warkoczyków oraz balonowego zoo, które wywołało mnóstwo uśmiechów. Dzieci wraz z rodzicami ozdabiały także balony, rozwijając swoją kreatywność i świetnie się bawiąc. Był to wyjątkowy dzień pełen rodzinnej atmosfery, wspólnej zabawy i niezapomnianych chwil. Pani Angeliko, pani Elu i panie Bartku bardzo dziękujemy za poświęcony czas.

          • WARSZATY BIŻUTERII W KRÓLICZKACH

          •    W grupie dzieci 6-letnich ,, Króliczki’’ odbyły się warsztaty tworzenia bransoletek , które poprowadziła mama Gabrysia, Pawła, Kai oraz Oliviera. Dzieci dowiedziały się od p. Kesji – mamy Gabrysia ciekawostek na temat kamieni szlachetnych i półszlachetnych oraz wykonywanym zawodzie. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały kolorowe i wyjątkowe bransoletki dla swoich mam. Własnoręcznie wykonane upominki sprawiły dzieciom wiele radości i  będą  pięknym wyrazem miłości dla mam z okazji ich święta. Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały dyplomy projektanta biżuterii oraz zaprezentowały swoje wyjątkowe prace. Serdecznie dziękujemy mamie Gabrysia za przygotowanie inspirujących warsztatów oraz mamie Pawła, Kai i Oliviera za pomoc i wspólnie spędzony czas.

          • WIZYTA W STAROSTWIE POWIATOWYM W BARTOSZYCACH

          • Dnia 14.05.2026 r. dzieci z grupy "Pieski" dzięki uprzejmości Panów: Tomasza B., Krzysztofa B. oraz Wojciecha B. miały okazję zwiedzić salę sesyjną i choć przez chwilę wcielić się w rolę radnego. Z dużym entuzjazmem spotkała się możliwość samodzielnego obsługiwania i mówienia przez mikrofon. Podczas swojej wizyty dzieci otrzymały drobne upominki. Wizyta przebiegła w miłej atmosferze. Panom serdecznie dziękujemy i czekamy z niecierpliwością na kolejne zaproszenie.

          • ZAWODY NASZYCH RODZICÓW

          • W dniu 14 maja 2026 r. dzieci z gr. "Pieski" odwiedziły mamę Ksawerego oraz mamę Franka w miejscu ich pracy. Dzieci dowiedziały się na czym konkretnie polega praca każdej z Pań, miały okazję zobaczyć maszyny i urządzenia na, których ich rodzice codziennie pracują. Największe zainteresowanie u dzieci wzbudziły "tajne przejścia", nie zabrakło oczywiście słodkiej niespodzianki. Była to niesamowita i niezapowiedziane wycieczka. Mamo serdecznie dziękujemy za tak miłe przyjęcie nas.

          • SPOTKANIE Z PANIĄ BASIĄ

          • 14 maja 2026 r. nasze przedszkole odwiedziła pani Basia z Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Bartoszycach. Dzieci miały okazję wysłuchać niesamowitych opowieści. Pierwsza nosiła tytuł "Niewidzialna nić" – jest to opowieść o nierozerwalnych więzach miłości łączących nas z bliskimi - nawet na odległość, druga zaś to historia pluszowego misia pod tytułem: "Otto" - autobiografia pluszowego misia. Spotkanie było bardzo interesujące i pouczające – przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały prezentowanych treści, chętnie odpowiadały na pytania oraz dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Serdecznie dziękujemy za niezwykłe spotkanie. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnej wizyty.

          • CHARYTATYWNA ZBIÓRKA KSIĄŻEK

          • Nasze przedszkole bierze udział w charytatywnej zbiórce książek dla Fundacji Szczęśliwe Dziecińswto. 

            Zostaną przekazane dla podopiecznych fundacji.

            Nie mogą być mocno uszkodzone i kompletne w strony. Można przynosić książki z każdej kategorii: dla dzieci, dorosłych. 

             

            Zapraszamy do udziału !!! ♥♥♥

          • WARSZTATY W PSZCZÓŁKACH

          • W dniu 12.05.2026  odbyło się wyjątkowe spotkanie w grupie ,,Pszczółki", które odwiedziła mama Zosi-p. Martyna oraz mama Mikołaja- p. Klaudia. Przygotowały i przeprowadziły  dla przedszkolaków ciekawe zajęcia plastyczne. Dzieci miały okazję kolorować mazakami drewniane kwiaty, które po zakończeniu pracy zabrały ze sobą do domu jako pamiątkę.

            Po części plastycznej odbyły się wspólne zabawy integracyjne, które sprawiły dzieciom wiele radości i pozwoliły spędzić czas w miłej, rodzinnej atmosferze. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało małą niespodziankę oraz słodki upominek.

            Serdecznie dziękujemy  za zaangażowanie, poświęcony czas oraz przygotowanie atrakcyjnych zajęć dla dzieci.

          • DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

          • Dnia 11.05.2026 r. przedszkolaki z grupy „Pieski” i „Biedronki” wybrały się do Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej w celu złożenia życzeń i wręczenia laurek pracownikom biblioteki z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. W ten dzień w sposób szczególny możemy wyrazić swoje podziękowania za ich wkład w rozwój nauki i kultury. Gest maluchów wywołał ogromne wzruszenie i radość na twarzach pracowników biblioteki. W dowód wdzięczności za pamięć i piękne życzenia, bibliotekarze obdarowali każdego małego gościa słodkim poczęstunkiem.

          • WARSZATY Z WYKORZYSTANIEM SUCHEGO LODU

          • W dniach 07.05 i 08.05.2026r. dzieci z gr. ,,Pieski’’, ,,Króliczki’’, ,,Misie’’ oraz ,,Sówki’’ miały okazję uczestniczyć w warsztatach z wykorzystaniem suchego lodu. Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem obserwowały reakcje chemiczne, same także chętnie je wykonywały. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się: Co to jest suchy lód i dlaczego nazywamy go suchym? Jaka jest jego temperatura? Czy może się on topić jak prawdziwy lód? Co to jest „sublimacja suchego lodu”?.  Metody stosowane podczas warsztatów aktywizowały dzieci i stymulowały ich zmysły. Poprzez wykonywanie kreatywnych doświadczeń z suchym lodem dzieci poznały reakcję suchego lodu z wodą, tworzyły fryzury z baniek, obserwowały białe obłoki oraz olbrzymią bańkę mydlaną.  Podczas całych zajęć dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowie, zadawały pytania, dzieliły się spostrzeżeniami i próbowały przewidywać efekty kolejnych doświadczeń. Atmosfera była pełna zaangażowania i pozytywnych emocji. Zajęcia miały charakter zabawy badawczej, dzięki czemu nauka odbywała się w sposób naturalny i atrakcyjny.

          • DZIEŃ STROJU LUDOWEGO

          • W środę 6 maja w naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy Dzień Stroju Ludowego. Tego dnia dzieci z dumą prezentowały piękne stroje ludowe z różnych regionów Polski, poznając tradycje, kulturę oraz folklor naszego kraju.Głównymi gośćmi uroczystości był Zespół „WOJCIESZANIE”, który zaprezentował dzieciom muzykę ludową oraz tradycyjne pieśni. W skład kapeli weszli: Włodzimierz Bohun – akordeon, Leszek Maluchnik – bębenek, Stanisław Wojnicz – klarnet oraz Jan Drabiszczak – skrzypce. Pięknym śpiewem zachwyciły panie: Bożena Brodzik, Krystyna Baranowska, Marianna Zapadka, Ewa Jakubczak i Alina Iwańska. Mocne męskie wsparcie wokalne zapewnili Edward Kępkowicz oraz Andrzej Wierzbicki. Członkowie zespołu z ogromnym zaangażowaniem opowiadali o swoich strojach, a także uczestniczyli w pokazie mody przechadzając się po przedszkolnym wybiegu. Spotkanie było wspaniałą lekcją tradycji i kultury ludowej, a śpiewy i muzyka dostarczyły wszystkim wielu radosnych emocji. Dziękujemy gościom za uświetnienie swoim występem tego wyjątkowego dnia.

          • AKADEMIA PATRIOTYCZNA

          • Dnia 30 kwietnia 2026 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji przygotowano program artystyczny w wykonaniu wszystkich grup przedszkolnych. Występy dzieci miały uroczysty charakter i były pięknym wyrazem szacunku dla ważnych wydarzeń w historii naszego kraju.

          • ZIELONY OGRÓDEK W BIEDRONKACH

          • W grupie Biedronki dzieci założyły zielony ogródek. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem sadziły i siały różne rośliny, m.in. rzeżuchę, cebulkę oraz zioła. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, czego potrzebują rośliny do wzrostu oraz jak należy o nie dbać. Codziennie obserwowały zmiany zachodzące w ogródku, podlewały rośliny i uczyły się cierpliwości oraz odpowiedzialności. Zielony ogródek stał się dla dzieci nie tylko źródłem wiedzy przyrodniczej, ale także dużą radością i satysfakcją z własnej pracy.

          • DZIEŃ TAŃCA

          • Międzynarodowy Dzień Tańca obchodzimy 29 kwietnia – to święto ustanowione przez UNESCO, mające na celu promowanie tańca jako formy sztuki, wyrazu i komunikacji. To również doskonała okazja, by w przedszkolu zorganizować radosne, kolorowe i pełne energii wydarzenie, które łączy naukę z zabawą. Taniec rozwija dziecko nie tylko ruchowo, ale także emocjonalnie i społecznie.Obchodzenie Dnia Tańca w przedszkolu to nie tylko świetna zabawa, ale też doskonałe narzędzie wspierające rozwój dzieci. Taniec rozwija koordynację, wzmacnia ciało, poprawia równowagę i uczy rytmu. Dzięki wspólnym choreografiom maluchy uczą się współpracy i uważności na innych. Taniec to również sposób na wyrażanie emocji, redukcję stresu i budowanie pewności siebie. Poprzez taniec dzieci poznają różne kultury i tradycje, uczą się otwartości na świat i różnorodność. To dzień, w którym każde dziecko może błyszczeć – niezależnie od umiejętności, każdy ruch jest ważny, każdy krok ma znaczenie. Przedszkolaki z grup ,,Króliczki", ,,Pieski" i ,,Misie" doskonale znają wszelkie walory tańca, co udowodnili na placu przedszkolnym. Miło było zobaczyć uśmiechnięte i pełne zaangażowania w taniec buzie.

          • SPOTKANIE Z PANIĄ BASIĄ

          • 28 kwietnia nasze przedszkole odwiedziła pani Basia z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bartoszycach. Dzieci miały okazję uczestniczyć w ciekawej prezentacji multimedialnej, podczas której wysłuchały wierszy o zdrowiu oraz utworów autorstwa Jana Brzechwy. Spotkanie było bardzo interesujące i pouczające – przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały prezentowanych treści, chętnie odpowiadały na pytania oraz dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Dzięki tej wizycie dzieci mogły nie tylko rozwijać swoje zainteresowania literackie, ale także utrwalić wiedzę na temat dbania o zdrowie.

      • Kontakty

        • Przedszkole Publiczne nr 9 w Bartoszycach
        • dyrektor@pp9.bartoszyce.pl lub kierownik@pp9.bartoszyce.pl
        • Dyrektor: (89) 763 35 96,
          Kierownik gospodarczy: (89) 674 77 17,
          Grupy przedszkolne: (89) 674 77 18
        • Adres: ul.Nad Łyną 5A , 11-200 Bartoszyce
          11-200 Bartoszyce
          Poland
        • e-doręczenia AE:PL-43741-82405-FFDHH-28
    • Galeria zdjęć

      • brak danych