• "WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY"

• W czwartek i piątek (27 i 28 stycznia) w naszym przedszkolu tradycyjnie już włączyliśmy się  w akcję - 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem do puszki zbierała najmłodsza wolontariuszka w Bartoszycach - Łucja z grupy „Słoneczka”. Dzięki Państwa zaangażowaniu w tym roku udało nam się zarobić 410,45 zł z datków do puszki oraz 70 zł z eskarbonki. Dziękujemy ! ! !

• "KOLEJNE SPOTKANIE Z PANIĄ BASIĄ KNIFKĄ"

• Dnia 23.01.2023r. gościliśmy w naszym przedszkolu panią Basię Knifkę z Biblioteki Pedagogicznej przy Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji w Bartoszycach. Pani Basia zaprezentowała dzieciom 3-letnim wiersze J. Tuwima i J. Brzechwy, tj. „Na straganie, „Żuk”, „Rzepka”, „Kaczka Dziwaczka”, „Katar” i „Słoń Trąbalski”. Natomiast dzieci 5-6 letnie oglądały w formie  prezentacji multimedialnej historię wojny i przyjaźni z perspektywy pluszowego misia na podstawie bajki „Otto” Tomiego Ungerera. To wzruszająca historia z życia misia, pełna zabawnych, ale też tragicznych zdarzeń. Ponadto przedszkolaki obejrzały też bajkę o uczuciach Tiny Oziewicz i Aleksandry Zając, pt. „Co robią uczucia?". Podsumowaniem prezentacji były zabawy rozwijające wyobraźnię i twórcze myślenie z wykorzystaniem ćwiczeń z aplikacji Learning Apps. Dziękujemy pani Basi za ciekawe zajęcia i czekamy na kolejne spotkanie.

• BAL KARNAWAŁOWY

• Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. W tym roku bal karnawałowy odbył się w naszym przedszkolu 19 stycznia. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały swoje stroje, m.in.: Spider-Mana, Batmana, Supermana, policjantów, strażaków, Ninja oraz księżniczki, Elzę, Annę czy wróżki. Nie sposób zliczyć wszystkich kreacji. Aby uwiecznić piękno tego dnia, zaprosiliśmy telewizję Bart-Sat do nagrania zabawy karnawałowej, a firmę ProArt z Gdańska do wykonania profesjonalnych zdjęć pamiątkowych. Dzieci na sali balowej chętnie uczestniczyły w zabawach tanecznych, konkursach, tworzyły korowody, pary, koła i węże. Czas zabawy dobiegał końca, a nasze przedszkolaki nie czuły zmęczenia, bo wspólna zabawa przyniosła  im wiele przyjemności i zadowolenia, a to było głównym celem naszego balu. Pozostały wspomnienia oraz zdjęcia,które będą nam towarzyszyć do kolejnego balu.

• "DZIEŃ BABCI I DZIADKA" W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

• We środę 18 stycznia dzieci z grupy Biedronki odwiedziły podopiecznych mieszkających w Domu Pomocy Społecznej w Bartoszycach. Celem ich wizyty było wspólne uczczenie zbliżającego się Święta Babci i Dziadka. Biedroneczki zaprezentowały występ artystyczny, który przedstawiał sceny z życia babć i dziadków począwszy od lat przedszkolnych, kiedy się poznali, aż do pięknej jesieni życia. Dzieci zostały wspaniale przyjęte przez pracowników i podopiecznych DPS. Występ zrobił duże wrażenie, wzruszył wiele osób i sprawił, że pojawiły się również łzy. Biedroneczki do występu i życzeń dołączyły również własnoręcznie wykonane laurki. W ramach podziękowania dzieci otrzymały dyplom oraz mnóstwo słodyczy.  To było dla wszystkich wspaniałe przeżycie.

• "DZIEŃ BABCI I DZIADKA"

• Po dłuższej przerwie, ponownie w naszym przedszkolu gościliśmy Babcie i Dziadków naszych przedszkolaków. W dniach od 13 do 20 stycznia 2023 roku każda grupa obchodziła uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla nich wiele niespodzianek. Były to m.in. wiersze, piosenki, tańce, laurki oraz zabawy i konkursy. W tym roku hasłem przewodnim spotkań było „Co Babcia i Dziadek śpiewali, gdy byli mali?”. Dlatego też zorganizowaliśmy naszym gościom możliwość prezentacji swoich ulubionych zabaw i piosenek z lat dzieciństwa. Oczywiście i starsi i młodsi świetnie się przy tym bawili. Były to spotkania pełne radości i wzruszeń, ale już z utęsknieniem czekamy na kolejne wspólnie spędzone chwile. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

• "KEVIN SAM W ŚWIĘTA"

• 16 stycznia 2023r. w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z teatru „ARENA”. Zaprezentowali spektakl teatralny pt. „Kevin sam w Święta”. W trakcie przedstawienia dzieci miały możliwość występowania na scenie razem z aktorami. Przekonały się, że rodzina jest w życiu najważniejsza.

• WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

• Drodzy Rodzice!

Nasze Przedszkole, jak co roku, wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.Tym razem zaczynamy grać już dwa tygodnie przed Finałem! Zachęcamy Państwa do wpłat przy pomocy eskarbonki dostępnej pod linkiem: https://eskarbonka.wosp.org.pl/qrdpa8

Zbiórka stacjonarna w naszym Przedszkolu odbędzie się 27 stycznia 2023 w porach przyprowadzania i odbierania dzieci. Puszka dostępna będzie na dolnym korytarzu. Dziękujemy za Państwa wsparcie!

• W PRACOWNI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

• Dnia 04 stycznia dzieci z grupy „Jeżyki”  i „Sówki” uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Pracowni  Świętego Mikołaja w Olsztynie. To niezwykłe miejsce prowadzone przez Elfy. Przedszkolaki  wzięły udział w świątecznych warsztatach artystycznych, podczas których wykonały ozdoby świąteczne z masy porcelanowej.  W trakcie wizyty w pracowni dzieci poznały tradycje Świat Bożego Narodzenia, śpiewały  pastorałki, wysłuchały pięknego, wigilijnego opowiadania o „Aniołku” oraz wspólnie z Pomocnikami Świętego Mikołaja ilustrowały ruchem wierszyk o Mikołaju. Elfy przygotowały dla dzieci słodką niespodziankę - pyszne pierniczki i ciepłą herbatkę. Wycieczkę zdecydowanie zaliczamy do udanych, Dzieci wspaniale się bawiły, wszystkie  bezpiecznie wróciły do przedszkola.