• KONCERT FILHARMONII

• 27 września, po dłuższej przerwie, znowu zawitali do naszego przedszkola muzycy z Filharmonii w Olsztynie. Dzieci wysłuchały muzycznej opowieści pt. Podróż dookoła świata, przy której świetnie się bawiły. Było to długo wyczekiwane spotkanie.

• "ODKRYJ TAJEMNICE SWOICH RĄK"

• Od września w grupie „Sówki” realizowana jest innowacja pedagogiczna „Odkryj tajemnice swoich rąk”, która pomaga dzieciom w rozwijaniu sprawności ruchowej, zarówno w obrębie motoryki małej, jak i dużej, a także stanowi wyjście naprzeciw wymogom edukacyjnym zawartym w aktualnej podstawie programowej wychowania przedszkolnego. Głównym jej celem jest  wzbogacenie programu nauczania o nowe treści, formy i metody służące rozwijaniu motoryki małej oraz szerzenie idei poznawania poprzez doświadczanie, uwzględniając cały rozwój dziecka w wieku przedszkolnym.

We wrześniu dzieci rozwijały ogólną sprawność ruchową, poprzez wykonywanie ćwiczeń doskonaliły równowagę i koordynację, orientację w położeniu przedmiotów, kształtowały świadomość własnego ciała, wykonywały ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej, jak również ilustrowały ruchem własnego ciała treści piosenki .

• "WITAMINKI"

• W minionym tygodniu dzieci z grupy Żabki realizowały temat kompleksowy "Koniec lata w sadzie i ogrodzie". Na podsumowanie tego bloku tematycznego wspólnie wykonały sałatkę owocową, którą następnie ze smakiem zjadły.

• "DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA"

• Dnia 21 września obchodziliśmy w przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Obchody tego dnia mają na celu popularyzację wychowania przedszkolnego i wzrost jego znaczenia w świadomości społecznej. Od rana w przedszkolu czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji przygotowanych przez panią dyrektor i nauczycielki.  Przedszkolaki zostały zaproszone przez animatorów z firmy „Taka Impreza” do wspólnej zabawy z konkursami i tańcami przy ulubionych piosenkach z repertuaru dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Kolejną ważną atrakcją był tort, który dzieci zjadły z apetytem. Poza tym w każdej grupie wiekowej niespodzianką były nowe zabawki dla dzieci przeznaczone do wspólnej zabawy. Ten dzień dostarczył dzieciom wielu pozytywnych i niezapomnianych wrażeń.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

• W piątek 16 września dzieci z naszego przedszkola dołączyły do finału 29 Akcji Sprzątania Świata – Polska! zorganizowanej przez fundację Nasza Ziemia.Tegoroczna akcja pod hasłem „Wszystkie śmieci na całym świecie są nasze” rozpoczęła się 22 kwietnia w Dniu Ziemi. Zarówno wtedy, jak i teraz, dzieci bardzo się postarały  i jak przystało na młodych "ekologów" starannie posprzątały okolice naszego przedszkola. BRAWO!

• DZIEŃ KROPKI

• 15 września dzieci obchodziły „Dzień Kropki”. „Jedna kropka, która ma wielkie znaczenie…” Jest to święto, które ma na celu pobudzenie wyobraźni, kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacnianie poczucia własnej wartości. Dzieci oglądały  filmy edukacyjne o kropce i poznały bohaterki bajek. Jedną z nich była „Kropka” , która opowiadała o sobie, że pomimo tego, iż jest mała, to jest bardzo ważna i potrzebna. W tym dniu dzieci bawiły się z małymi i dużymi kropkami, utrwalając kształt koła podczas zabaw z mozaiką geometryczną, hula hop, z wykorzystaniem chusty animacyjnej, a buzie pokryły małe kolorowe kropeczki. Ponadto wykonały prace plastyczne –rysowały na kartkach, według własnego pomysłu, obrazki z wykorzystaniem kropek w różnych kolorach i o różnej wielkości wykazując się pomysłowością i kreatywnością. Uczestniczyły w zabawach matematycznych, podczas których liczyły kropki na kostkach geometrycznychi obrazku. Poprzez aktywne uczestnictwo w zabawach z okazji „Dnia Kropki”, wszystkie przedszkolaki przekonały się, że warto w siebie wierzyć, aby rozpoznać i pielęgnować swój własny talent, a rodzice mogli podziwiać prace plastyczne swoich dzieci.

• "ZAJĘCIA ADAPTACYJNE"

• Dnia 30.08.2022r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne dla nowych przedszkolaków w celu zminimalizowania stresu i obaw dzieci oraz ich rodziców związanych z pierwszymi dniami pobytu w przedszkolu. Rodzice z dziećmi uczestniczyli w wielu zabawach integracyjnych: naśladowczych, językowych, tanecznych, plastycznych z wykorzystaniem różnych pomocy i rekwizytów. Dzieci miały okazję pobawić się również ze swoimi rówieśnikami w kącikach przedszkolnych. Ponadto dzieci zostały zapoznane ze sposobem odpoczywania w przedszkolu poprzez oglądanie leżaczka, usypianie misia i próby kładzenia się. Na koniec każdy maluszek dostał balon, z którym wrócił do domu.

• WITAMY PO WAKACJACH!

• Serdecznie witamy wszystkie Dzieci i ich Rodziców w Nowym roku szkolnym 2022/2023.
            Przed nami kolejny rok pełen niezapomnianych wrażeń, zabaw oraz fascynujących przygód.

Wszystkim życzymy wielu radosnych chwil spędzonych w naszym przedszkolu, nowo przyjętym dzieciom szybkiej adaptacji, dużo uśmiechu, wspaniałych zabaw w miłej i przyjaznej atmosferze.
            Rodzicom dużo cierpliwości i satysfakcji z dokonań swoich dzieci.