Dnia 26.02.2026 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Był on dla naszych przedszkolaków okazją do niezwykłej podróży w czasie. Dzieci poznały ciekawostki o prehistorycznych gadach, uczestniczyły w kreatywnych zajęciach plastycznych oraz zabawach badawczych i eksperymentach wcielając się w małych odkrywców. Były też zabawy matematyczne, ruchowe, filmy edukacyjne o dinozaurach. Ponadto w grupie „Pieski” odbyły się zajęcia z pedagogiem specjalnym, który wykorzystał temat dinozaurów. Dzieci poruszały się jak poszczególne gatunki dinozaurów (ciężki chód tyranozaura, lot pterodaktyla), co wspiera świadomość własnego ciała. Ćwiczyły też koncentrację i hamowanie reakcji. Bawiły się w ciepło-zimno, pokonywały ze swoimi zabawkami z domu tor przeszkód.
To był dzień pełen radości, ciekawości i wspaniałej zabawy!