Aktualności

          • Tydzień z Brzechwą

          • Od 15.06--19.06.2026r.. w naszym przedszkolu miało miejsce ciekawe przedsięwzięcie, związane Janem Brzechwą. Tydzień z Brzechwą to mnóstwo zabaw, zajęć, aktywności twórczych, plastycznych oraz muzycznych i recytatorskich mających na celu przybliżyć najmłodszym życie i twórczość poety, pisarza i satyryka Jana Brzechwy.

            W poniedziałek zaproszono wybitne gościnie. Trzy panie, znane bartoszyckie poetki, które zaprezentowały kilka utworów np.. ,,Kaczka Dziwaczka", ,,Żaba", ,,Sójka"

            We wtorek odbył się między przedszkolny konkurs recytatorski.

            W pozostałe dni przedszkolaki poznawały życie i twórczość Jana Brzechwy.

            Na koniec Pani Dyrektor podziękowała organizatorom i dzieciom za zaangażowanie i wspaniałe występy, aktywność i udział w tygodniu poświęconym poecie Janowi Brzechwie.

          • Zajęcia z pedagogiem specjalnym

          • Podczas zajęć dzieci z grupy ,,Pszczółki" uczestniczyły w zabawach ruchowych wspierających rozwój motoryki dużej, koordynacji ruchowej oraz równowagi. Główną aktywnością był tor przeszkód, podczas którego dzieci pokonywały różnorodne zadania ruchowe dostosowane do ich możliwości rozwojowych. Ćwiczyły przechodzenie po linie, wykonywały skoki oraz brały udział w zabawach rozwijających koordynację wzrokowo-ruchową i orientację w przestrzeni. Dzieci chętnie uczestniczyły w proponowanych aktywnościach, wykazywały zaangażowanie i radość z wykonywanych ćwiczeń. Zajęcia sprzyjały rozwijaniu sprawności fizycznej, koncentracji uwagi oraz umiejętności współdziałania w grupie.

          • Warsztaty kulinarne w Pszczółkach

          • W dniu 11.06.2026 w grupie ,,Pszczółki" odbyły się warsztaty kulinarne z udziałem rodziców. Celem spotkania było rozwijanie samodzielności dzieci, kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz integracja dzieci i rodziców poprzez wspólne działania.

            Podczas warsztatów dzieci wraz z rodzicami przygotowywały zdrowe kanapki oraz sałatkę owocową. Uczestnicy mieli okazję poznać różnorodne produkty spożywcze, ich wygląd, zapach i smak. Dzieci z dużym zaangażowaniem wybierały składniki, smarowały pieczywo, układały warzywa na kanapkach oraz pomagały w krojeniu i mieszaniu owoców do sałatki.

          • Spotkanie z Panią Ewą

          • 12.06 w piątek, odbyło się spotkanie z panią Ewą Pisarską z Biblioteki Publicznej. Tematem spotkania była sztuczna inteligencja. Przedszkolaki z grupy ,,Pieski" i ,,Króliczki" dowiedziały się z czego składa się komputer i co jest jego najważniejszym elementem, poznały sekretny język komputera- język binarny,poznały zasady bezpiecznego korzystania z internetu.

          • MOTYLKI W PIZZERII

          • Z okazji Dnia Dziecka wychowawczynie grupy Motylki wraz z rodzicami przygotowały dzieciom miłą niespodziankę. Przedszkolaki wybrały się do pizzerii, gdzie z apetytem zajadały się pizzą i frytkami oraz popijały owocowy sok. Piękna pogoda dopisała, dlatego nie zabrakło również pysznych lodów. Dzieci spędziły ten dzień w radosnej atmosferze, świetnie się bawiąc i tworząc wspaniałe wspomnienia.

          • IGRZYSKA PRZEDSZKOLAKA

          • Dnia 29.05.2026 odbyły się „Igrzyska Przedszkolaka”, w których uczestniczyły dzieci z naszego przedszkola. Przedszkolaki brały udział w różnych konkurencjach sportowych, wykazując się sprawnością, zaangażowaniem i duchem fair play. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, a wydarzenie dostarczyło wielu pozytywnych emocji.

          • Mój zawód, moja pasja

          • Dzieci z grupy Biedronki skorzystały z zaproszenia mamy Kuby i odwiedziły jej miejsce pracy. Podczas wizyty przedszkolaki poznały zawód kosmetyczki oraz dowiedziały się, na czym polega praca w salonie kosmetycznym. Dzieci z zaciekawieniem oglądały akcesoria i urządzenia wykorzystywane podczas zabiegów. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało miły upominek. Serdecznie dziękujemy pani Kasi za ciepłe przyjęcie i ciekawe spotkanie.

          • ,,Gest prosto z serca"

          • ,,Gest prosto z serca"- przedszkolaki przekazały zebrane zabawki dzieciom ze Szpitala Powiatowego w Bartoszycach.

            Całą społeczność przedszkolna włączyła się w akcję ,,Dzieci- dzieciom". Zorganizowana zbiórka przyniosła pełne kartony, worki wypełnione zabawkami, pluszakami i książkami dla dzieci. Wszystko dla najmłodszych pacjentów Oddziału Dziecięcego i SOR-u Szpitala Powiatowego w Bartoszycach. Dzielenie się jest piękne!

            Bezinteresowność i chęć niesienia pomocy innym, to cechy bardzo cenione w obecnym świecie. Przedszkolaki udowodnili, że potrafią i chcą dzielić się tym, co mają.

          • Warsztaty w pizzerii

          • Przedszkolaki z grupy ,,Króliczki" wybrały się do pobliskiej pizzerii. . Dzieci zapoznały się z pracą kucharza w pizzerii oraz uczestniczyły w pokazie robienia prawdziwej pizzy. Po krótkiej prezentacji odbyły się warsztaty kulinarne dla przybyłych gości. Dzieci samodzielnie wykonały  pizzę z ulubionymi składnikami. Po wypieku, czekała prawdziwa uczta – każdy zajadał się pyszną pizzą przygotowaną przez siebie. Nie jeden przedszkolak wykazał zdolności kulinarne i zamiłowanie do włoskiej potrawy.  Atrakcje zorganizowane w pizzerii sprawiły dzieciom wiele radości. Dzieci zdobyły nowe doświadczenia kulinarne.

          • Wycieczka do kina

          • Dnia 27 maja dzieci z grup „Misie”, „Biedronki” i „Sówki” były w kinie w Lidzbarku Warmińskim na bajce „Kurozając i Świątynia Świstaka”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały przygody bohaterów filmu i spędziły wspólnie miło czas. Wyjazd do kina dostarczył wszystkim wielu radości i niezapomnianych wrażeń.

          • Wizyta Biedronek w Bart-Medica

          • Grupa Biedronki odwiedziła przychodnię Bart Medica, gdzie pracuje mama Adasia. Dzieci miały okazję poznać zawód pielęgniarki oraz lekarza. Podczas wizyty zwiedziły przychodnię, gabinety lekarskie i pielęgniarskie oraz dowiedziały się, jak wygląda codzienna praca personelu medycznego. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały ciekawostek związanych z dbaniem o zdrowie . Była to bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka, dzięki której dzieci poszerzyły swoją wiedzę o zawodach medycznych. Pani Kingo dziękujemy za zaproszenie i poświęcony czas.

          • ZAWODY NASZYCH RODZICÓW

          • 20 maja grupa Biedronki skorzystała z zaproszenia pani Karoliny – mamy Emilki i odwiedziła Szkoła Podstawowa nr 1 w Bartoszycach. Dzieci miały okazję zwiedzić wiele ciekawych miejsc w szkole, m.in. gabinet dyrektora, bibliotekę, sale lekcyjne, stołówkę, aulę oraz pokój nauczycielski. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały różne okazy i poznawały szkolne zakamarki. Na zakończenie wizyty Biedronki wręczyły pracownikom szkoły własnoręcznie przygotowane laurki jako podziękowanie za miłe przyjęcie.

          • ,,FARMA ODKRYWCÓW-SURVIVAL NA WSI"

          •   Dnia 20.05.26 r. dzieci z grupy,, Króliczki’’ i ,, Pieski’’ wybrały się na wycieczkę do zagrody edukacyjnej ,, Farma Odkrywców - Survival  na wsi’’ w Konitach. Podczas pobytu dzieci uczestniczyły w różnorodnych aktywnościach terenowych i edukacyjnych, takich jak wykonanie lornetki, poszukiwanie skarbu, rozpalanie ogniska przy użyciu krzesiwa, karmienie zwierząt, wspinaczki , ćwiczenia równoważne oraz innych. Na dzieci czekał również poczęstunek: gofry, kakao, kiełbaski z grilla oraz wata cukrowa. Po zakończeniu warsztatów przedszkolaki otrzymały certyfikat ,, Poszukiwacza skarbu’’. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu wrażeń, radości oraz nowych doświadczeń.

          • DZIEŃ PSZCZÓŁ

          • Z okazji Dnia Pszczół dzieci z grupy „Pszczółki” poznały niezwykle ważną rolę pszczół w przyrodzie. Przedszkolaki dowiedziały się, jak wygląda życie w ulu, czym zajmuje się pszczelarz oraz dlaczego należy dbać o owady zapylające. Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych i plastycznych, słuchały ciekawostek o pszczołach oraz wykonywały prace tematyczne. Nie zabrakło również rozmów o tym, jak możemy pomagać pszczołom na co dzień.

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ RODZINY

          • Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny grupę Biedronki odwiedzili rodzice, którzy wspólnie z dziećmi uczestniczyli w wielu radosnych atrakcjach i zabawach. Nie zabrakło malowania twarzy, kolorowych warkoczyków oraz balonowego zoo, które wywołało mnóstwo uśmiechów. Dzieci wraz z rodzicami ozdabiały także balony, rozwijając swoją kreatywność i świetnie się bawiąc. Był to wyjątkowy dzień pełen rodzinnej atmosfery, wspólnej zabawy i niezapomnianych chwil. Pani Angeliko, pani Elu i panie Bartku bardzo dziękujemy za poświęcony czas.

          • WARSZATY BIŻUTERII W KRÓLICZKACH

          •    W grupie dzieci 6-letnich ,, Króliczki’’ odbyły się warsztaty tworzenia bransoletek , które poprowadziła mama Gabrysia, Pawła, Kai oraz Oliviera. Dzieci dowiedziały się od p. Kesji – mamy Gabrysia ciekawostek na temat kamieni szlachetnych i półszlachetnych oraz wykonywanym zawodzie. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały kolorowe i wyjątkowe bransoletki dla swoich mam. Własnoręcznie wykonane upominki sprawiły dzieciom wiele radości i  będą  pięknym wyrazem miłości dla mam z okazji ich święta. Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały dyplomy projektanta biżuterii oraz zaprezentowały swoje wyjątkowe prace. Serdecznie dziękujemy mamie Gabrysia za przygotowanie inspirujących warsztatów oraz mamie Pawła, Kai i Oliviera za pomoc i wspólnie spędzony czas.

          • WIZYTA W STAROSTWIE POWIATOWYM W BARTOSZYCACH

          • Dnia 14.05.2026 r. dzieci z grupy "Pieski" dzięki uprzejmości Panów: Tomasza B., Krzysztofa B. oraz Wojciecha B. miały okazję zwiedzić salę sesyjną i choć przez chwilę wcielić się w rolę radnego. Z dużym entuzjazmem spotkała się możliwość samodzielnego obsługiwania i mówienia przez mikrofon. Podczas swojej wizyty dzieci otrzymały drobne upominki. Wizyta przebiegła w miłej atmosferze. Panom serdecznie dziękujemy i czekamy z niecierpliwością na kolejne zaproszenie.

          • ZAWODY NASZYCH RODZICÓW

          • W dniu 14 maja 2026 r. dzieci z gr. "Pieski" odwiedziły mamę Ksawerego oraz mamę Franka w miejscu ich pracy. Dzieci dowiedziały się na czym konkretnie polega praca każdej z Pań, miały okazję zobaczyć maszyny i urządzenia na, których ich rodzice codziennie pracują. Największe zainteresowanie u dzieci wzbudziły "tajne przejścia", nie zabrakło oczywiście słodkiej niespodzianki. Była to niesamowita i niezapowiedziane wycieczka. Mamo serdecznie dziękujemy za tak miłe przyjęcie nas.

          • SPOTKANIE Z PANIĄ BASIĄ

          • 14 maja 2026 r. nasze przedszkole odwiedziła pani Basia z Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Bartoszycach. Dzieci miały okazję wysłuchać niesamowitych opowieści. Pierwsza nosiła tytuł "Niewidzialna nić" – jest to opowieść o nierozerwalnych więzach miłości łączących nas z bliskimi - nawet na odległość, druga zaś to historia pluszowego misia pod tytułem: "Otto" - autobiografia pluszowego misia. Spotkanie było bardzo interesujące i pouczające – przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały prezentowanych treści, chętnie odpowiadały na pytania oraz dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Serdecznie dziękujemy za niezwykłe spotkanie. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnej wizyty.

          • CHARYTATYWNA ZBIÓRKA KSIĄŻEK

          • Nasze przedszkole bierze udział w charytatywnej zbiórce książek dla Fundacji Szczęśliwe Dziecińswto. 

            Zostaną przekazane dla podopiecznych fundacji.

            Nie mogą być mocno uszkodzone i kompletne w strony. Można przynosić książki z każdej kategorii: dla dzieci, dorosłych. 

             

            Zapraszamy do udziału !!! ♥♥♥

    • Kontakty

      • Przedszkole Publiczne nr 9 w Bartoszycach
      • dyrektor@pp9.bartoszyce.pl lub kierownik@pp9.bartoszyce.pl
      • Dyrektor: (89) 763 35 96,
        Kierownik gospodarczy: (89) 674 77 17,
        Grupy przedszkolne: (89) 674 77 18
      • Adres: ul.Nad Łyną 5A , 11-200 Bartoszyce
        11-200 Bartoszyce
        Poland
      • e-doręczenia AE:PL-43741-82405-FFDHH-28
  • Galeria zdjęć

    • brak danych